Translate

9 Şubat 2012 Perşembe

Madonna nasıl olunur ?Geçen gece Madonna'nın süper Bowl(Amerikan Futbolu) için verdiği konseri seyrettim. Aman allahım !
O ne gösteriydi ? Ona konser demek az olur. İçindeki  revü, akrobasi, lazer ışık oyunları ile muhteşemdi. Bir de kadrosunun zenginliği gözden kaçmıyordu. Eski Mısır Firavunlarının filmleri tadında Yunan tanrıçası gibiydi. Hiçbir detay atlanmamıştı, para zebil gibi akıtılmıştı. Yaklaşık 15 dakikalık bir gösteriydi. Bunu inanılmaz bir performansla sergilemek ve o  kadar kusursuz  detayı  bu  kadar kısa  bir süreye sığdırmak her baba yiğidin harcı değil doğrusu. Seyretmek isteyenler Youtube ve Vogue blogdan seyredebilirler. Gerçekten ünlü olmak zor zanaat. İlk önce görsel olarak kendinizi sürekli yenileyebilmeniz gerekiyor. Sürekli formda kalmak, spor yapmak, estetikler, botokslar gibi gibi.
Sonra da bunları herkesden farklı bir tarzda beğeniye sunacaksınız, değişik olacaksınız, detayları kaçırmayacaksınız. En önemlisi bunları yapabilmek için  paraya da kıyacaksınız yani :). Tabi ki bir ekip işi. Gündemde kalabilmek için içinizdeki hırs  mütemadiyen yenilikler yapmak için sizi kamçılayacak . Siz ve ekibiniz  günümüzün  rekabet ortamında gelebilecek  en iyi eleştirileri alabilmek için    akılcı yöntemler bulacaksınız. Bu olaylar daha fazla örneklenebilir. Kısacası özgür, sınırsız, aykırı, değişken olmalısınız. Oyunu kuralına göre oynamalısınız. Göründüğü gibi kolay  Madonna olunmuyor.


Hiç yorum yok: