Translate

2 Nisan 2018 Pazartesi

MUTLULUK GENÇLİKTE BEKLENMEDİK ŞEYLER DE P.Coury


                                  Mutluluk gençlikte beklenmedik şeylerde, yaşlılıkta ise alışkanlıklarda aranır."                                                             P.Courty.

       Yukarıdaki deyişi bu yaşlarda daha iyi anlar gibiyim. Yeni teknolojilere adapte olmak ve sahip olduğumuz değerlerin değişmesi bizler için ne kadar zorsa, gençler için yaşamın vazgeçilmezleri. Hepimiz kendi ailelerimizin gelenek ve görenekleri ile dünyayı tanımaya başladık.  İlk önce onların öğretileri ile beslendik. Sonra okul, çevre ve toplum faktörleri yaşamımızı belirler oldu. Yaşadığımız ilkler heyecanlarımız dı. Hele bayram günleri yaşadıklarımızın tadı bambaşka idi.  . Ancak şimdiki gençlerle eski jenerasyonun arasında neredeyse uçurumlar açıldı. Bizler için ailelerimizin doğruları bizim doğrularımız idi. Şimdiki gençler de  bu  doğruları sorgular oldular. Fındık kabuğundan çıkmış, kabuğunu beğenmemiş misali. Yani anlayacağınız, bu yaşlarda gördüklerimizi yapmak ve paylaşmak bizi ayrıca mutlu ediyor. "Allah kimseyi gördüğünden ayırmasın" deyimi daha anlamlı geliyor. Bu olgunluk döneminde yaşam dışarıdan böyle gözüküyor.
.Özetlersek  son zamanlarda. yoğun olarak ilgilendiğim onlayn sitemiz olan www.yildizbutik.com  
yapılan alışverişlerin  sonrasında yaşadıklarımız  bize çok değişik geliyor .Tüm değerler alt üst olmuş durumda . Ama zaman sana uymaz sa sen zamana uy  prensibini hayat  tarzımız olmak zorunda

Hiç yorum yok: